Komin stalowy, ceramiczny, czy ceglany?

 

Planując komin w domu trzeba zastanowić się przede wszystkim na to jaki rodzaj komina wybrać. Kominy ceramiczne wyróżniają się wysoką ceną, jednak w parze z nią idzie wysoka jakość. Bez względu czy oglądasz kominy ceramiczne z https://sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe/ , czy tez z dowolnej innej firmy zawsze możesz być pewny co do jakości.

 

Jednocześnie kominy ceglane is stalowe są teoretycznie tańsze. Jednak czy aby na pewno różnice są tak duże? Zerknijmy na proste porównanie:

 

Rodzaj komina Cena
Kominy ceramiczne 1800-3000 zł
Komin ceglany 2500 zł
Komin stalowy 1600-2300 zł

 

Oczywiście to porównanie jest uproszczone. Jeżeli ktoś będzie zdeterminowany, to z pewnością znajdzie oferty kominów ceramicznych, które będą znacznie tańsze, oraz znacznie droższe. W tej tabeli po prostu uśredniłem pewne wartości, bez wielogodzinnych poszukiwań jesteś w stanie znaleźć te kominy w takich cenach, w internecie.

 

Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę np. jakość kominów ceramicznych, która wypada znacznie lepiej niż w pozostałych przypadkach. Według mnie najgorszym pomysłem są kominy ceglane, ponieważ ich jakość zależy w dużej mierze od jakości wykonanych usług. A z tym jak wiadomo bywa różnie. W kominach ceramicznych ma się gwarancję jakości, ponieważ ich produkcja jest w dużym stopniu zautomatyzowana. Podobna sytuacja występuje, gdy mówimy o kominach stalowych. Właśnie dlatego według mnie jest to znacznie lepszy i bardziej rozsądny wybór.

 

Leave a Comment